Xiaomi Mi Smart Band 5

Maziņš. Patiešām maziņš. Tādi bija pirmie iespaidi, kad pirmo reizi šo viedo aproci dzīvē ieraudzīju.

Attēls #1: Kastīte.

Izpakots. Labi, atzīšos, ka redzēts ir daudz, taču šis ir minimālisma minimālisms.

Attēls #2: Rokasgrāmata, pati viedierīce, lādētājs.
Attēls #3: tīri tas pats, kas otrajā attēlā, tikai jau izpakots.

Mirklis pirms…

Sākšu bezmaz vai ar pārdomām par viedpulksteņiem kā tādiem. Manas domas šajā virzienā šaudījās jau teju 10 gadu senā pagātnē, kad tik tikko tika prezentētas šāda tipa ierīces. Protams, tad vēl tām akumulatora noturīgums nebija tāds, kā tas ir tagad – nedēļa vai pat ilgāk. Protams, labākajā gadījumā tā bija tikai diena. Un kam reāli patiktu pulkstenis uz rokas, kas jālādē katru vakaru? Vairāk skatījos uz tādu kā nenopietnu gadžetu, gaidīdams, kamēr parādīsies kaut kas nopietnāks šajā lauciņā. Protams, neizpaliek jau arī dārgā gala gadžeti, kas maksā neiespējamas summas, par kurām līdz šim labāk izvēlējos pirkt jaunu tālruni, ne pulksteni uz rokas. Nu, lūk, ir pagājis krietns laiks, līdz viss ir absolūti mainījies. Protams, acis tika mestas arī FitBit Versa virzienā, kam nesen iznāca attiecīgi otrās versijas turpinājums. Maksā, protams, arī labi.

Un te, kādu laiku atpakaļ, mamma ierunājās, ka gribot soļu skaitītāju uz rokas. Pamanījusi bija Xiaomi Mi Band, liekas, ka 4 versiju. Te, nu, sāku skatīties es arī. Protams, cena pievilcīga, patiesībā, tīri vai normāla rokaspulksteņa cenā.

4 vai 5?

Un, te, tīri netīši, nu, jau divas nedēļas atpakaļ, klaiņojot pa Rīgas centru, ieklīdu Euronics veikalā, kur, kā reiz bija atlaides tieši šiem viedpulksteņiem. Papētīju, cena vēl draudzīgāka, nekā vēl kādu laiku atpakaļ (precīzi neminēšu) kāda internetveikala asortimenta pieejamā 4 versija…

Ilgi domāju, kur slēpjas īsti tā atšķirība tajos modeļos un, izrādās, sēžot kafejnīcā, baudot kafiju, uzjautāju Gūglei, kur īsti slēpjas tā atšķirība. Uzgāju šo video.

https://www.youtube.com/watch?v=lkETT4hJCtM – Mi Band 5 – Full Review – vs. Mi band 4 [Xiaomify]

Specifikācija

Displejs1.1″ AMOLED.
Izšķirtspēja: 126*29
Krāsu dziļums: 16bit
Poga: Skārienjūtīga (pamodināt, atgriezties)
SensoriAugstas precizitātes 6 asu sensors ar iebūvētu sirdspukstu mērītāju
Akumulators+/- 14 dienu akumulators ar magnētisko uzlādi
Režīmi11 sporta aktivitāšu režīmi
Veselība24/7 sirdspukstu uzraudzība, miega monitorēšana, kā arī speciāli sieviešu veselības mērīšana un noteikšana.
Vairāk specifikācijas pašā ražotāja lapā.

Plusi, mīnusi, …

Attēls #4

plusus varētu minēt: mazs izmēros. Tiešām mazs. Ērts lietošanā. Sirdspukstu uzraudzība, miega kontrole (patiesībā, līdz šim netiku aizdomājies, kad īsti sākas seklā/dziļā miega fāze). Protams, cena pieejama pa katra kabatai.

Pie mīnusiem varētu uzskaitīt neelpojošo silikona siksniņu, kas it kā ir laba, taču dikti svīst roka zem tās, dēļ kā veidojas izsitumi. Patiesībā, tagad piekrītu Ervīna vlogā minētajam, kādēļ ir feinas tieši tās siksniņas, kurās ir iebūvēti caurumiņi ventilācijai. Būs jāpameklē kāds labāks risinājums šajā ziņā.

Par akumulatora darbību runājot – it kā pluss un reizē arī mīnuss… specifikācijā minētas tās 2 nedēļas, kas realitātē izvēršas aptuveni 7 dienās. Droši vien, ja atslēdz visas tālruņa notifikācijas, ienākošo zvanu paziņojumus, automātisko displeja ieslēgšanos, lai paskatītos pulksteņa laiku un citas ekstras, tad varbūt ar gariem zobiem izdotos sasniegt ražotāja lapā norādītās 14 dienas (patiesībā, varētu pat uztaisīt sava veida eksperimentu). Bet, ja lūkojas no tāda viedokļa, ka nedaudz ietaupās paša telefona, kas atrodas turpat kabatā, akumulators, varētu uz to acis pievērt. Jā, arī beidzot prasījās atslēgt ‘vienmēr ieslēgta displeja’ funkciju, kas mazliet arī noēd telefona akumulatoru, jo, lietojot viedpulksteni, tas vairs nav aktuāli.

Kā vislielākais mīnuss – nav savietojamības ar tādu aplikāciju kā Endomondo, kas pat būtu varbūt pat dikti forši. Vismaz no pašas Mi Fit aplikācijas tas nav iespējams. Varbūt kāds zin, kā šo soli apiet? Jācer, ka ar nākamajiem atjauninājumiem tas tomēr būs legāli iespējams?

Kopumā ir savi plusi un savi nelielie mīnusi, kas izvēršas, patiesībā, arī sava veida plusos. Protams, jā, vēlētos, lai iekārta arī bez telefona starpniecības ierakstītu treniņa gaitu, kas, diemžēl, nenotiek. Tiek piefiksēti dati, taču netiek ievākta kartes informācija. Var jau, protams, gribēt uzreiz daudz un dikti, taču… kas zin, varbūt Xiaomi kādā no nākamajiem turpinājumiem padomās arī par tādu opciju.

Mi Fit sinhronizācija

Protams, protams. Atcerējos nelielu kuriozu, mēģinot savietot pirmajā vakarā ierīci ar savu telefonu. Sākumā domāju, ka jāsavieno klasiskajā variantā caur vienkāršo zilzoba savienojumu, taču nekā – domāju, ka kaut ko būšu nopūdelējis.

Uzstellēju Mi Fit atbalstu savam Android tālrunim, visādi izmēģinājos, taču neiet… kā izrādās, nācās atvienot no klasiskā zilzoba pāra iekārtu un pievienot to tieši caur aplikāciju. Tagad viss darbojas teicami.

Nobeigumam

Varbūt kaut ko aizmirsu piebilst, taču visumā pirkums ir pat vairāk kā labs. Patīk, ja ierīce maigi novibrē, vēstot, ka vēlas ierakstīt kārtējo treniņa nodarbi vai arī pienākošo īsziņu tālrunī. Labi, jādodas kaut kur pie dabas. Viss, līdz nākamajiem rakstiem!

5 2 Balsis
Article Rating

Ievietots

iekšā

autors

komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x