Kristapa vietne

Rakstu par dzīvi!

Jauns vai lietots?

📷 Márcia Rodrigues @ FreeImages

Jau kādu laiku pētu, pētu un pētu, kādu viedtālruni lai kā nākamo paņemtu. Ja godīgi, izvēle ir tiešām liela. Sevišķi tagad, kad jau zināmajos ūdeņos iepeld aizvien vairāk tā sauktie ķīniešu flagmaņi.

Tad jaunu vai lietotu?

Jautājums joprojām aktuāls.

Vislaik ir bijusi nedaudz tieksme ņemt jaunu, taču prasības jau tiktāl ir izaugušas pret viedtālruņiem, ka ar tādu specifikāciju, kādu lietoju šobrīd, par jaunu atdot €1000 tā kā pilnīgi negribētu. Protams, dēļ tā sāku nedaudz pētīt mazlietotu tālruņu lauciņu. Varbūt ir vērts paskatīties nedaudz pāris gadus senākā pagātnē un paņemt kādu flagmani no kāda iepriekšējā gada? Tas ir jau gandrīz kā ar labu vīnu – jo senāks, jo labāks. Sāk bezmaz vai vecos labos Nokiju laikus atgādināt, kad darbā kolēģis dižojās ar teju 10 gadus vecu telefonu, kas, neskatoties uz to, ka ražošana šim modelim jau sen cauri, sludinājumu portālos bija joprojām aktuāls un pieprasīts.

Uz doto brīdi lietotais LG G6 jau liek aizdomāties par šo prasību līmeni, lai tālrunī vismaz būtu:

  • NFC (Near Field Communication), jo tagad pat jaunajām pasēm ir iestrādāts mikročips, kas ļauj ar tālruni, teiksim, bankas aplikācijās autorizēties tieši ar pasi. Nu, kaut vai tas pats Smart ID. Arī bankas karšu maksājumu iespējas, jo ir gadījies mājās savu maksājuma karti aizmirst un iztikt vienīgi ar tālruni. Reti, taču noder.
  • Pirkstu nospiedumu lasītājs, jo ērti reizēm autorizēties dažādās vietnēs.
  • Visādas maksājumu aplikācijas nav it kā obligāta prasība, taču reizi pa reizei mēģinu vismaz apgūt dažādus tehnoloģiskos apvāršņus šajā lauciņā.
  • Mitruma un trieciendrošība. Labi, pret to otro gluži nepasargāsi, taču mitrumdrošam tālrunim būtu jābūt – sevišķi jau vasarā, piesvīdušā kabatā, karstumā… sāku domāt, ko vien tālrunim nav jāpiedzīvo pa kabatu dzīvojoties. Par putekļiem – kopš esmu pasācis USB 3.0 lietot, ar šo problēmu var ikdienā visvairāk tagad saskarties – tas mazais spraudnis ar putekļiem var reizēm tik pilns piebirt, ka nākas domāt, vai ir vainīgs pats USB-C spraudnis vai tikai tīrīšanas vaina… izrādās, šādi jau kādu laiku nedaudz ir sajāts pats akumulators nepareizi lādējot, līdz atklāju, kas par patieso problēmu bija.
  • 5G nav obligāta prasība. Vismaz ne pagaidām.

Nu, lūk. Tāda būtu mana vēlmju liste. Tad būtu vērts skatīties (maz)lietotu viedtālruņu virzienā, par cik cena varētu būt daudzmaz adekvāta.

0 0 Balsis
Article Rating

Ievietots

iekšā

autors

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Top
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x