Kristapa vietne

Rakstu par dzīvi!

The Simpsons

Vēlies bērniem pastāstīt par pasaulē notiekošo? Lūk, iemesls.

Jā. Kopš pagājušo mēnesi Latvijā ir parādījusies vēl viena strīminga straumēšanas platforma Disney+, tā arī tagad ir iespēja beidzot redzēt daudzus, jo daudzus seriālus un filmas, kas, savulaik tika rādītas itin visās televīzijas programmās. Kā viena no klasikām – Simpsoni.

Paņemiet rokās vēstures grāmatas.

Springfīlda ir vieta, kurā notiek itin viss. Pasaules epicentrs. Katrs tā iedzīvotājs ir daļa no mūsu sabiedrības un vilkt paralēles ar mūsdienās notiekošo var itin viegli.

Kaut vai tas pats misters Bērnss, kurš man, nezkāpēc jau kurā sezonā tagadējo Krievijas prezidentu Putinu atgādina. Kāpēc? Visa tā vara, tieksme pēc bagātības un viss pārējais. Pavērojiet rūpīgi. Viņš ir vietējās atomelektrostacijas prezidents un īpašnieks. Tātad – bez viņa nekādīgi. Visa Springfīlda ir atkarīga tieši no viņa. Un tagad nedaudz paralēles ar mūsdienām – Krievija. Visi politikā tagad to aprej – visas tās nemitīgās sakcijas un pārējais, bet… bez viņiem, redz, mēs arī nevaram. Labi – tagad viss šis karš Ukrainā, bet, cik ilgi vēl? Cik ilgi vēl izturēsim šo sankcionēšanos un atteikšanos? Redz – pati Krievija jau vien ir kā viena liela atomstacija mums blakām, no kuras, diemžēl, atteikties pavisam arī nevaram. Ekonomiski neizdevīgi.

Homērs Simpsons – vidējais latvietis, kuram galvenais vienmēr ir labi pieēsties un kuram nekad nav gana. Šādi varētu turpināt vēl un vēl…

Kuram varonim tu līdzinies? Vai arī ar kādu slavenību tu vari saskatīt kādu līdzību?

P.S.: Tikko noskatījos otrās sezonas ceturto epizodi un te (augstāk) bija ko teikt. Savilku pat paralēles ar, savulaik, Černobiļā notiekošo.
0 0 Balsis
Article Rating

Ievietots

iekšā

, ,

autors

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Top
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x